Genel Bilgilendirme

Diş hekimliği alanında tedavi seçenekleri ve teknolojiler hızla ilerliyor.Amacımız diş tedavilerini, hastalarımız için olabildiğince konforlu hale getirmek, şikayetlerine çözüm bulmak, yaşanan problemleri en aza indirebilmektir. Manyetikli takım dişler 2013 yılında hastalarımızın total protez kullanımı esnasında yaşadığı zorlukları gözlemlememiz sonucu bir fikir olarak doğdu.

Hayalini kurduğumuz projemizi hayata geçirmek için AR-GE çalışmalarımız başladı.6 senelik zaman dilimi içinde, iki laboratuar ve iki klinik bünyesinde çalışmalarımızı sürdürdük.Üniversitelerde yapılan testler ve üniversite çatısı altındaki vaka çalışmalarının ardından seri üretim için; tasarımları,teknik çizimleri ve kalıp çalışmaları hızlandırıldı.

Tasarımını yaptığımız manyetikli takım dişlerin 3 boyutlu teknik çizimleri esnasında en fazla zorlandığımız konu;kalıpların dünyada bir örneği bulunmaması ve benzeri olmadığından hayalimizdeki ürünün CNC makinalarında kalıplarını çıkartmak olmuştu,bu yüzden birkaç firma ne yapmak istediğimizi kavrayamamıştı ve bizi hayalimizdeki projeye dökecek olan CNC firmalarını bulmakta zorlandık.

Denemelere yanılmalar ve uzun süren çalışmaların sonucunda bir hayalin gerçekleşmesi ve bunun memnun edici sonuçlarını görmek tüm yorgunluğumuzu ortadan kaldırdı.

Yapılan çalışmalar sonucunda ağız içinde oluşan asit ve enzimlere karşı, kullanılan manyetiklerin ömrünü uzatabilmek, sağlık açısından oluşabilecek tüm sorunları ortadan kaldırabilmek için, diş içerisinde kullanılan manyetikler 24 ayar altınla kaplanmıştır.Böylelikle diş yüzeyine oluşabilecek çatlak, çizik gibi durumlarda enzimlerin diş içerisindeki manyetik bölgeye ulaşması engellenmiştir. 

Böylelikle diş hekimleri ve protez teknisyenleri için birçok işlevsel avantaja sahip olan bu sistemde, kullanılan malzeme ve tekniklerle beraber uzun ömürlü protez tedavilerine olanak sağlamaktadır. Yasal hükümlülüklere uyarak sıfırdan ürettiğimiz bu ürün,24 ayar saf altın ile desteklenmiş manyetikli takım dişleri ülkemize kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Hangi Hastalara Uygulanır

Hastalarımızın dişlerinin tamamı çekilip dişsiz kaldıysa bu tür hastalara total protez yapılır.

Hastamızda şeker hastalığı kemik erimesi veya yaşlılığından dolayı risk varsa bu tür hastalara implant ve cerrahi müdahale sakıncalıdır.By tür hastalara en risksiz şekli olan total protez yapılır.

Bu yapılan protezler özelliği olmayan dünyanın her yerinde mevcut klasik total protezlerdir.

Çene kemik yapısı zayıf hastalara uygulanan total protezler her zaman sorun oluşturmuştur.Hastalar kullanım konfor ve rahatlığını bulamamışlardır. 

Öksürdüğü,hapşırdığı ve lokmaları çiğnemeye başladığı zaman dişleri ağzında zapdedemez ve takım protezler ağızdan fırlar.Normal zamanlarda dişlerde takırdama sesleri çıkar.Hasta kendini ve karşı tarafı rahatsız eder.

Mıknastıslı protez bu sıkıntıyı çözer ve hastamız rahat bir şekilde lokmalarını çiğnetir ağızdan fırlamaz ve takırtı sesleri çıkarmaz 

Bu protezlere mıknatıslı protezler diyebiliriz.

Mıknatızın itici N-N veya S-S kutuplarından yararlanarak diş etlerine doğru basınç uygulayarak total protezlerin ağızdan düşmesini engeller.

Bu manyetikli protezler;

 1. Hastamız Lokmalarını çiğnerken protezin yerinden çıkmasını oynamasını engelleyecektir.
 2. Şeker hastalarına cerrahi müdahale uygulanamadığından bu tür hastalara uygulanabilecektir.
 3. Çene kemikleri erimiş,diş etleri çürümüş hastalara
 4. İmplant diş etleri vidalama kaldırmayacak hastalara manyetikli protez iyi sonuçlar verecektir.
 5. Ameliyattan korkanlara ve kalp damar hastalığı olan hastalara 
 6. Mali külfetten kaçanlara
 7. Kısa zamanda hemen diş taktırmak isteyen hastalara 1 hafta içinde manyetikli protez damaklar takılacaktır.
 8. Ve manyetikler ile ilgili tüm konular firmamızın garantisi altındadır.

ERC GOLD MAGNATİC KULLANIM KLAVUZU

24 Ayar Altınla Kaplanmış Manyetik Dişler

Manyetik dişler aşınma darbe drencine sahiptir.Kullanım esnasında oluşacak sorunları azaltacak ve hekimin başarı oranını arttıracak teknolojik yeniliktir.

Bileşen

PMMA,UDMA,İnorganik dolgu maddesi ve manyetik kırılmaya aşınmaya dayanıklı sert çift kaplama

Kullanım Yeri

Total dişsizlikte protetik diş olarak ERC DENT kullanılır.

Maksimum Kullanım Süresi

Yapay dişler gün içinde doktorumuzun tavsiye ettiği süre ile kullanılmalıdır.

Endikasyonlar

Total dişsiz hastalarda sistemik durumu implant için elverişli olmayan (diyabet,hipertansiyon v.b)

cerrahi müdahalede bulunmadığımız hastalarda güvenle kullanılabilir.

Paket İçeriği

28 lik takım diş,özel uygulama spatülü,2 adet özel hazırlanmış mum plak.

Kontrendikasyonlar

 • Klasik takım dişlerin aksine ERC DENT manyetikli dişler laboratuarlarda dizim esnasında kesilmemesi gerektiğinden dikey boyutu uygun olmayan hastalarda kullanılmamalıdır.
 • Klasik total protez kullanımına engel durumlar varsa kullanılmamalıdır.
 • Bileşenlerden herhangi birine alerji varsa kullanılmamalıdır.
 • ERC DENT manyetikli dişler ulaşmak istediğiniz kullanım rahatlığı ve konforu sağlayacaktır.Çiğneme esnasında protezin istenmeyen hareketlerini önleyerek hasta konforunu arttırmaktadır.
 • Laboratuar işlemleri sırasında dişler kesilmemelidir.Kesildiğinde manyetikler açığa çıkar ve tüm özelliğini yetirebilir.Buna benzer durumlarda garanti dışında kalacaktır.
 • Zengin kalıp ve renk çeşitliliği sayesinde çoğu protez ihtiyaçlarına cevap verebilir.
 • Klinikte dişli provalar esnasında protez hasta ağzında fazla bekletilmemelidir.Isı nedeniyle mum sertliğini yitirebilir.Ve diş dizimlerinde bozulmalara meydana gelebilir.
 • Diş dizilimini yaparken ERC DENT paketlerinin içinde bulunan manyetikten etkilenmeyen spatül ve mumların kullanılması gerekir.

Depolama

Yüksek sıcaklık ve nemden koruyun.Manyetik alanlardan uzak tutunuz.

Uyarı

Akrilik dişlere zarar verebilecek maddelere (alkali asit ve diğer aşındırıcı maddeler) uzun süre maruz bırakılmasından kaçınılmalıdır.

Tel Santral: 0216-399-1882

Sipariş Hattı: 0552-342-0142

info@ercdent.com

www.ercdent.com

ercdentiletisim@gmail.com

Doktorlarımızdan Açıklamalar

Arabic Arabic English English Russian Russian Turkish Turkish